Доставка
Каталог
Статті

 

єдиний номер для дзвінків:
(044) 229-99-16
дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора

 

 

 

 

Що потрібно знати, при встановленні теплої підлоги

Напевно багато хто з нас, вибираючись у зимовий холодний вечір із теплої ванни, хоч раз та й потрапляли на холодну поверхню кахлю. Все б і добре, тільки така ситуація може з'являтися не лише у ванній, а й на кахлі кухні, на ламінаті в спальні, та й у багатьох інших місцях. До того ж, сидячи на стільці, навіть у теплій кімнаті ми часто можемо помітити, як наші ноги з кожною хвилиною все сильніше і сильніше замерзають, тоді як решта тіла почувається досить комфортно. У разі використання в якості джерела тепла гарячої води принцип роботи системи досить простий. Замість радіаторів опалення на поверхню підлоги монтується спеціальна гнучка труба, за якою циркулює гаряча вода. Джерелом гарячої води є або система центрального опалення, або газовий котел. Роботи зі зведення теплої підлоги починаються, як би це не виглядало дивним, зі стін. Тут нам знадобиться місце, розташоване ближче до центру кімнати, де розташовуватиметься початок з початків теплої підлоги конкретного приміщення – шафа для колекторів, її досить легко знайти на будівельному ринку. Розміри колекторної шафи складають приблизно 60х40х12 см, тому молотком та зубилом доведеться досить непогано попрацювати. Місце встановлення зазвичай знаходиться безпосередньо біля поверхні підлоги. Навіщо потрібна колекторна шафа? Тут також немає нічого складного. Усередині нього відбуватиметься стикування нагрівальних труб з рештою теплопостачання будинку. Крім того, тут будуть встановлені деякі регулювальні елементи. Після того як колекторна шафа встановлена, в неї заводять трубу, що подає і зворотну трубу. Труба що подає, займається поставками теплоносія і містить в собі гарячу воду, що йде від котла. Зворотна труба займається прямо протилежними функціями: вона збирає воду, яка вже пройшла нагрівальною системою підлоги і віддає піщано-цементній стяжці частину своєї енергії.

Распределение тёплых потоков воздуха при обычном  отоплении и при использовании тёплых половЗібрана вода прямує назад у котел, де знову-таки відбувається її нагрівання, і вона знову потрапляє в трубу, що подає. Безперервний потік води забезпечується циркуляційним насосом. Тепер у нас є невелика теоретична основа і зараз цілком можна повернутися до наших підлог. «Тепла підлога» – це назва одного з різновидів систем опалення приміщення. Основна особливість цієї системи полягає в тому, що нагрівальні елементи розташовуються у просторі підлоги. Для того щоб зрозуміти переваги такої схеми, спершу розглянемо стандартну систему обігріву з усіма знайомими під вікнами радіаторами. Прогріте від настінних радіаторів опалення повітря прямує не на обігрів нашого тіла, а прямо під стелю. Потім, поступово охолоджуючись, повітря опускається на нижні рівні, нагрівається від радіаторів і знову прямує до стелі. При такому розподілі тепла найтепліші потоки будуть під стелею і біля радіаторів, тоді як ноги, що стоять на підлозі, замерзатимуть через нестачу тепла на нижніх рівнях. У теплих підлог спостерігається зовсім інша картина. Тут нагрівальні елементи рівномірно розподілені по всій площі підлоги, тому випромінювання одночасно відбуватиметься відразу з усієї поверхні. В результаті найтепліше повітря буде біля поверхні підлоги, на рівні 1,5-2 м температура повітря трохи знизиться, і, нарешті, в районі стелі зосередяться найхолодніші обсяги. Такий розподіл тепла відчуватиметься людиною як комфортніший. Крім того, ноги, які постійно контактують зі підлогою, тепер будуть знаходитися на більш теплій поверхні, що дозволить значно зменшити втрати тепла через стопи. Система «Тепла підлога» може використовуватися не тільки для комфортного підігріву підлоги, але і як основне джерело тепла, замінюючи стандартну схему радіаторів. Залежно від типу нагрівального елемента існує два різновиди підігріву. У першому випадку джерелом тепла є гаряча вода, що знаходиться в полімерній трубі. У другому випадку нагрівальним елементом є електричний кабель. У кожного з варіантів є свої переваги і недоліки, і почнемо ми з водяної теплої підлоги. У разі використання в якості джерела тепла гарячої води принцип роботи системи досить простий. Замість радіаторів опалення на поверхню підлоги монтується спеціальна гнучка труба, за якою циркулює гаряча вода. Джерелом гарячої води є або система центрального опалення, або газовий котел. Роботи зі зведення теплої підлоги починаються, як би це не виглядало дивним, зі стін. Тут нам знадобиться місце, розташоване ближче до центру кімнати, де розташовуватиметься початок з початків теплої підлоги конкретного приміщення – шафа для колекторів, її досить легко знайти на будівельному ринку. Розміри колекторної шафи складають приблизно 60х40х12 см, тому молотком та зубилом доведеться досить непогано попрацювати. Місце встановлення зазвичай знаходиться безпосередньо біля поверхні підлоги.

Навіщо потрібна колекторна шафа? Тут також немає нічого складного. Усередині нього відбуватиметься стикування нагрівальних труб з рештою теплопостачання будинку. Крім того, тут будуть встановлені деякі регулювальні елементи. Після того як колекторна шафа встановлена, в неї заводять трубу, що подає і зворотну. Труба, що подає, займається поставками теплоносія, і містить в собі гарячу воду, що йде від котла. Зворотна труба займається прямо протилежними функціями: вона збирає воду, яка вже пройшла нагрівальною системою підлоги і віддала піщано-цементній стяжці частину своєї енергії. Зібрана вода прямує назад у котел, де знову-таки відбувається її нагрівання, і вона знову потрапляє в трубу, що подає. Безперервний потік води забезпечується циркуляційним насосом. Але повернемося до нашої шафки, в якій вже розташовані кінці труби, що подає і зворотної. На кожну з них необхідно встановити запірний вентиль. Так, якщо ми вирішимо прибрати нашу кімнату із загальної системи теплопостачання (через ремонт або економію), обігрів частини будинку, що залишилася, при цьому ніяк не постраждає. Все, що необхідно зробити – це закрити обидва вентилі. З'єднання пластикової труби та металевого вентиля здійснюється за допомогою компресійного фітингу. Тепер у нас є труба, що подає, фітинг і запірний вентиль. Йдемо далі. Зараз до вентиля необхідно підключити колектор. Що це таке? Грубо кажучи, це шматок труби, що збоку має кілька виходів. циркуляционным насосом. Вхід колектора підключається до вентиля. До його бокових виходів, через ті самі фітинги, будуть підключатися металопластикові контури нашої теплої підлоги. Оскільки ми назвали колектор шматком труби з кількома відгалуженнями, то, очевидно, на протилежному кінці входу є ще й вихід. Що ж сюди підключити? В принципі найпростіший вихід – це вкрутити сюди звичайну заглушку. Але кращий варіант - розміщення розгалужувача, з одного боку якого буде знаходитися зливний кран, а з іншого - автоматичний відвідник повітря. . Зливний кран може стати в нагоді на випадок непередбаченого ремонту, а повітровідвідник буде позбавляти систему опалення від бульбашок повітря, що випадково потрапили в неї. У принципі нічого складного тут немає, і у людей, які займаються продажем комплектуючих частин, ви зможете все це купити вже в зборі. Вся вищеописана збірка стосується як труби, що подає, так і зворотної, тому купувати доведеться відразу пару комплектів деталей. Тепер колекторна шафа в зборі і можна переключитися безпосередньо на нашу теплу підлогу.

Підготовка поверхні

После того, как пол будет выровнен, на его поверхности раскладывается тонкая гидроизоляционная пленка Для початку підлогу необхідно очистити від сміття та оцінити горизонтальність поверхні. Звичайно, ідеально рівна поверхня нам зараз не потрібна, але якщо один край кімнати нижче за інший на кілька сантиметрів, то доведеться виконувати роботи з його вирівнювання. Якщо цього не зробити, то основна стяжка, в якій будуть труби, вийде різної товщини, що призведе до нерівномірного нагрівання підлоги. Після того, як підлога буде вирівняна піщано-цементної стяжки. За конструкцією стрічка дуже нагадує скотч, тому жодних проблем з її приклеюванням виникнути не повинно. Висоти стрічки 10-15 см зазвичай цілком вистачає, щоб перекрити не тільки шар стяжки, але й шари теплоізоляції. Після того, як все буде готове, надлишки стрічки просто відрізаються.
Укладка теплоизоляции для водяного теплого полаНаступний крок - укладання теплоізоляції. Втрати тепла через підлогу можуть становити 15-20%, так що економія на теплоізоляційному матеріалі незабаром зійде нанівець завдяки великим оплатам за енергію для теплоносія. Товщина шару може становити від кількох сантиметрів (у разі, якщо знизу знаходиться опалювальне приміщення) і до 20-25 см (на нижніх рівнях будинків, що знаходяться в холодних широтах). Універсального рішення за товщиною та типом теплоізоляційного матеріалу немає, і розрахувати це все можна тільки, виходячи з комплексного підходу до всієї системи опалення. Як утеплювач для підлоги можна використовувати такі матеріали як екструдований пінополістирол, мінеральна вата, пінобетон, технічну пробку і т.д. У продажу можна також знайти спеціально виготовлену для водяної теплої підлоги теплоізоляцію. На одній із сторін таких плит знаходяться виступи, між якими зручно прокладати нагрівальну трубу. Також при виборі варто пам'ятати, що різні матеріали по-різному реагують на вологу, при накопиченні котрої коефіцієнт теплопровідності різко збільшується. Тому у вологих приміщеннях пінополістирол буде краще мінеральної вати.
У той же час мінеральна вата має більш високі звукопоглинаючі властивості. У більшості випадків ще крім теплопровідності та вологостійкості матеріалу доведеться шукати компроміс між ціною та висотою підняття підлоги. Так для нормального відчинення дверей у деяких випадках на шар теплоізоляції не завжди можна виділити навіть 2-4 см , на його поверхні розкладається тонка гідроізоляційна плівка. Робиться це для того, щоб наш майбутній «бутерброд» не вбирав у себе вологу з нижчих рівнів. Тепер по всьому периметру кімнати на стіни клеїться демпферна стрічка, яка компенсуватиме теплове розширення.

Укладання труб

Коли шар теплоізоляції готовий, можна приступати до укладання труб. Тут виникає відразу кілька запитань: як закріпити трубу, як її укласти, та й що взагалі за така труба. Почнемо розбирати питання по порядку. Кріплення труби може здійснюватися кількома способами. Так, наприклад, шар теплоізоляції можна укласти на арматурну сітку, до якої за допомогою дроту буде прикріплена труба. Окрім зручного способу розмітки, сітка є ще й армуючим елементом майбутньої стяжки. Також у продажу можна ще знайти всілякі спеціальні кліпси та кріпильні стрічки, які утримуватимуть трубу на шарі теплоізоляції. Кріплення труби роблять з кроком близько 1 м. У разі застосування легкодоступного дротяного способу кріплення ми хотіли б нагадати про необхідність наявності невеликого зазору. Так наглухо притягнута за допомогою дроту труба через кілька років може досить сильно деформуватися. Відбувається це через різне теплове розширення труби та металевого дроту. При протіканні через труби гаряча вода віддає частину своєї енергії навколишньому простору, внаслідок чого відбувається падіння температури. Тому для того щоб одна частина кімнати не обігрівалася сильніше за іншу, необхідно дотримуватися деяких правил. По-перше, довжина покладеного контуру труби не має перевищувати 80-90 м.
Параллельный способ укладки труд водяного теплого полаРекомендоване значення 50-60 м. Якщо в цю відстань не можна вкластися, необхідно укладати новий контур. Саме для цього і встановлюється колектор. Якщо в кімнаті виходить два контури, необхідно купувати колектор із двома виходами, три контури – з трьома, і т.д. При цьому довжини всіх контурів мають бути приблизно однаковими. Способи укладання. Для того, щоб компенсувати втрати тепла існують різні способи укладання труб. Паралельний спосіб має на увазі укладання труб один за одним у вигляді змійки. . При цьому найбільша температура буде перебувати на початку труби, тому укладання краще починати з боку вікон або стін, які виходять назовні вдома. Цей спосіб укладання досить добре підходить для більшості приміщень невеликої або середньої площі. При укладанні спіраллю труби знаходяться паралельно одна іншій, тому охолодження однієї з труб компенсується нагрівом сусідньої труби. Цей спосіб укладання зазвичай застосовується у приміщеннях з великою площею або у місцях з підвищеним теплоспоживанням.
Спиральный способ укладки трук водяного теплого полаСтандартний крок укладання труб: 10 см, 15 см, 20 см, 25 см, 30 см, 35 см. Знову ж таки без комплексного розрахунку тут не обійтися, але в більшості випадків укладання труб слід проводити через кожні 30 см. У місцях великих тепловтрат таких, як вікна або вихідні двері крок укладання можна скоротити до 15 см. Відстань від труби до найближчої стіни не повинна становити менше 7 см. У більшості випадків оптимальний діаметр труб - 20 мм. Також не варто забувати, що підлога монтується не на один або два роки, тому, щоб знизити ризик поломок, необхідно купувати тільки якісну продукцію від відомих виробників. При укладанні зазвичай використовуються поліпропіленові чи металопластикові труби. Якщо згодом ви вирішите використовувати в якості переносника тепла незамерзаючі рідини, то краще віддати перевагу поліпропіленовим варіантам, так як вони більш стійкі до агресивних середовищ. Після того, як обраний спосіб укладання та на теплоізоляції змонтовані всі кріплення, можна розпочинати безпосередньо сам монтаж. Для цього один кінець труби закріплюють в колектор, що подає, і починають укладання контуру. При цьому бажано, щоб кожна петля була укладена цільним шматком труби, так як додаткові з'єднання збільшують ризик протікання. Після того як труба укладена, кінець, що залишився, підключають до зворотного колектора.
На цьому монтажні роботи не закінчуються, і якщо одна із сторін теплої підлоги перевищує довжину 8 м, зверху теплоізоляції необхідно укласти деформаційний шов. Виготовляється він з тієї ж демпферної стрічки і служить для компенсації тих же теплових розширень. Все б добре, тільки через деформаційний шов може проходити тільки подаюча і зворотня лінії контура, тобто кожен контур має бути укладений у межах свого температурного шва. Всі ці питання, звісно, потрібно вирішити ще до укладання труб. Також не забудьте, що в місцях проходження труби через деформаційний шов на неї необхідно одягнути захисну гофровану трубу, яку можна знайти практично в будь-якому господарському магазині. Її довжина має становити близько 40-50 см. Перед остаточною заливкою необхідно переконатися в якості виконаної роботи. Для цього в труби впускається вода під тиском, що перевищує робоче в півтора рази, але не менше рівня 0,6 МПа. На першому етапі, який триває 30 хвилин, тиск рідини не повинен знизитися більш ніж на 0,06 МПа. На другому етапі тестування, який проходить 2 години, значення тиску досягнутого на рівні 1 не повинно знизитися більш ніж на 0,02 МПа, при цьому температура води не повинна змінюватися. Якщо система пройшла всі випробування, то тепер можна переходити до заливання стяжки, мінімальна висота якої повинна дорівнювати 3 см, а максимальна - 7см. Якщо на підлогу укладався шар теплоізоляції, мінімальна товщина стяжки повинна становити 5 см. Що стосується матеріалу для піщано-цементної стяжки, то на будь-якому будівельному ринку ви легко знайдете суміші для теплої підлоги. Тут вибір за великим рахунком упирається лише у фінансову сторону. Інструкція із заливки докладно написана на кожному мішку, єдине, що можна додати до слів виробника, так це те, що заливка проводиться при знаходженні труби під робочим тиском води. Час висихання стяжки близько 30 днів.

  єдиний номер для дзвінків:
Всі права захищені. Копіювання матеріалів заборонено (044) 229-99-16

Tеплосіті Україна © 2008 - 2021

 

дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора