Доставка
Каталог
Статті

 

єдиний номер для дзвінків:
(044) 229-99-16
дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора

 

 

 

Монтаж насосів

Система зі свердловинним насосом застосовується, коли потрібно підняти воду з глибини більше 9 метрів і немає можливості застосувати насос із поплавцевим вмикачем. Насос для свердловин не має вбудованої системи відстеження рівня води, тому для нього потрібний захист від сухого ходу та від перегріву. Як правило, необхідно мати додатковий силовий ланцюг включення насоса, керований пристроями автоматики (реле тиску і реле потоку). Крім того, необхідно регулювати струм пускового періоду. Всі ці завдання (захист, силова комутація, пускові процеси) вирішує автоматичний пульт управління (модуль управління). Для комфортного користування система зі свердловинним насосом має бути оснащена стандартним набором пристроїв автоматики.

Монтаж свердловинних насосів

Свердловинні насоси розраховані на установку у глибоких і вузьких свердловинах, тому є циліндром невеликого діаметру. Зважаючи на те, що труби свердловини можуть бути викривлені, насос підбирають діаметром хоча б міліметрів на 10–15 менше, ніж труби. Але діаметр свердловини не повинен бути набагато більшим за діаметр насоса, оскільки охолодження електродвигуна свердловинного насоса, на відміну від колодязного, здійснюється потоком води, що піднімається, і в технічній документації обов'язково вказується мінімально допустима швидкість руху води. До найбільш відомих брендів у цій галузі можна віднести такі торгові марки насосного обладнання як Водолій, Sprut, Ebara, Grundfos, Wilo. Для поверхневого насоса байдуже, яка товща води під ним. А занурювальний, якщо до дна менше метра, може засмоктувати пісок та мул, і тоді скоро зламається. Характер свердловини визначає конструкцію необхідного насоса. Якщо вона дрібна, піщана, то у воді буде багато дрібного піску у вигляді суспензії, яку не вловив свердловинний фільтр.

У цьому випадку насос повинен мати спеціальні «плаваючі» робочі колеса, особливі підшипники, збільшені зазори між робочим колесом та напрямним циліндром. Все це знижує його ККД, проте дозволяє перекачувати воду із вмістом піску до 150 г на кубометр. Якщо свердловина глибока, 'вапнякова' - все трохи простіше: продуктивність її дозволяє качати воду тисячами літрів на годину, і вода завжди чиста, без механічних домішок. У всіх випадках для правильного вибору насоса потрібно перш за все визначити його робочі параметри - витрати та натиск. Необхідна витрата води визначається виходячи із сумарної потреби всіх водорозбірних точок об'єкта з урахуванням ймовірності їх одночасного застосування. Для розрахунку водоспоживання можна користуватися такими цифрами: умивальник – приблизно 60 л/год, бачок унітазу – 83 л/год, кухонна мийка чи душ – до 500 л/год, ванна – 300 л/год, сауна чи лазня – близько 1000 л/ год. Для визначення необхідного напору підсумовують глибину динамічного напору води (знижений рівень, на якому вона стоятиме при інтенсивному відкачуванні), висоту від рівня землі до місця перебування найвіддаленішого споживача, запас на втрати тиску в трубах, запас 0,5-1 атм, щоб вода з крана лилася, а не сочилася, а також натиск, необхідний для забезпечення роботи сантехніки. Зокрема, система водоочищення створює втрати напору приблизно 2 атм (або 20 метрів висоти стовпа води), душ із гідромасажем – 4–5 атм, додаткового напору 0,5–1,5 атм вимагають водонагрівачі, пральна машина тощо. розрахунок дуже приблизний, оскільки на роботу системи впливають і особливості свердловини, і матеріал і діаметр труб, і їх довжина до споживачів, взаємне розташування, режим споживання і т. д. Враховуючи, що душ явно вимагає більшого тиску, ніж інші споживачі краще обладнати окремим насосом посилення напору.

Це дозволить знизити розрахунковий тиск у решті водопроводу та забезпечить більш стабільну роботу насоса. Природно, що відкриття та закриття кранів викликатиме різкі коливання тиску та витрати води у системі водопостачання. Тому насос постачає блок управління «по тиску» або «за витратою». Перший служить заміною водонапірної вежі – в систему вбудований мембранний бак-гідроакумулятор, залитий водою під тиском, і коли він майже спустошується, насос знову вмикається та наповнює його догори. Другий є чітко працюючою системою управління насосом («прес-контроль») і забезпечує подачу такої кількості води, яка в даний момент необхідна споживачеві. Гідність блоків – компактність та дешевизна. Недолік – прискорене зношування насоса через часті включення-вимкнення. Для того, щоб перейти до розділу насосів з цінами, перейдіть за посиланням: Каталог насосного обладнання

Монтаж насосних станцій

Насосна станція складається з насоса, гідроакумулюючого бака та комплекту автоматики (реле тиску та манометр), для керування роботою станції. У жодному разі не можна перекачувати морську воду, воду зі зваженими частинками (піском, сміттям), а також воду з температурою вище 35°С. І, нарешті, насосна станція не повинна працювати без води. Основні технічні характеристики, на які необхідно звернути увагу при доборі насосної станції: максимальна глибина всмоктування – до 9 м; максимальна продуктивність – до 60 л/хв; максимальний натиск – від 42 до 50 м; потужність двигуна – до 1 кВт. Насосні станції оснащені всіма пристроями, які необхідні для подачі води під тиском. При виборі насоса або насосної станції важливу роль відіграє і вибір виробника - при правильній експлуатації насоса - це запорука його тривалої роботи. До найбільш відомих брендів у цій галузі можна віднести такі торгові марки насосного обладнання як Sprut, Wilo, Grundfos, Pedrollo, Speroni.

Якщо вас цікавить співвідношення ціна якість, то можу порадити торгові марки Sprut. Щодо вітчизняного виробника, то тут вибір невеликий: завод Промелектро (якісні насоси, що випускаються під торговою маркою Водолій). Вода з криниці надходить у гідроакумулятор, де накопичується до включення крана в будинку. При відкритті крана починається подача води спочатку з гідроакумулятора і тиск починає знижуватися. При падінні тиску до певного рівня насос автоматично вмикається і починає знову наповнювати гідроакумулятор. При досягненні тиску вимкнення насос вимикається. Рівень тиску для вмикання та вимикання насоса регулюється, насосна станція вмикається при досягненні мінімального встановленого рівня тиску, та вимикається при досягненні максимального. При виборі та встановленні насосної станції на основі поверхневого насоса слід враховувати її віддаленість від колодязя. Тобто, якщо у Вас вода починається з 5 метрів, то відстань від водоймища (колодязя) до насоса має бути не більше 15 метрів. При установці насоса слід пам'ятати, що 10 метрів по горизонталі дорівнюватиме 1 метру по вертикалі. Однак, необхідно враховувати втрати тиску на опір у трубах, перехідниках, а також можливе падіння напруги в мережі, продуктивність буде нижче нормальної і він не зможе створити в гідроакумуляторі тиск необхідний для вимикання через недостатню напругу і насос вийде з ладу. Насосні станції з баком на 22-24 літри підходять для будинку, де постійно проживає одна-дві людини і якщо в будинку не більше 2 точок розбору води. При більшій кількості точок аналізу слід брати гідроакумулятор більшого об'єму.

  єдиний номер для дзвінків:
Всі права захищені. Копіювання матеріалів заборонено (044) 229-99-16

Tеплосіті Україна © 2008 - 2021

 

дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора