Доставка
Каталог
Статті

 

єдиний номер для дзвінків:
(044) 229-99-16
дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора

 

 

 

Монтаж котлів, схема встановлення газових котлів

Монтаж навісних котлів - їх установка оптимальна при нестачі вільних площ. Навісні котли компактні - типові габарити 850, 500 або 400 мм. Вага, зазвичай, трохи більше 50 кг. Вони займають дуже мало корисної площі, що особливо важливо при встановленні на кухні, де завжди не вистачає місця або в невеликому котельному пункті, де має бути й інше обладнання - насосна станція, бойлер гарячого водопостачання, фільтрувальна установка тощо. Навісні котли, щоправда, мають обмеження теплової потужності, яка зазвичай не буває більше 35 кВт. Однак такої потужності достатньо для опалення житлового будинку площею до 300-320 кв.м. Якщо ж змонтувати два таких котли паралельно, «каскадом», то опалювальна площа збільшується до 600-650 кв.м. При каскадному включенні кількох котлів опалювальна площа може бути значно більшою. Навісні котли працюють на природному газі і, у разі потреби, легко перебудовуються на скраплений газ. Навісні котли, що працюють на рідкому паливі, мені невідомі. Є багато моделей навісних котлів, що працюють на електроенергії. Щоправда, для живлення електрокотлів потужністю понад 6 кВт потрібне трифазне електропідведення

Газові котли - це найпоширеніший тип котлів у світі. Близько 90% котлів, що продаються в Україні, саме газові. Всі газові котли можна розділити на дві основні групи: з атмосферними і з надувними (іноді їх називають змінними, вентиляторними, навісними) пальниками. Перші простіші, дешевші та тихіше працюють. Котли з надувними пальниками мають вищий ККД і коштують дорожче. У котлах для роботи з надувними пальниками передбачена можливість встановлення пальників, що працюють на газі або рідкому паливі. Асортимент підлогових газових та універсальних (газ та рідке паливо) котлів дуже широкий. Випускаються як одно-, так і двоконтурні газові котли. Останні бувають двох типів: із вбудованим бойлером та з вбудованим змійовиком (для приготування гарячої води в проточному режимі). На українському опалювальному ринку представлені такі виробники котлів: Vaillant, Beretta, Viessmann, Sime. До одноконтурного котла для приготування гарячої води можна підключити бойлер непрямого нагріву (вода нагрівається від теплоносія котла). Є комбіновані бойлери, в яких вода може нагріватися і від котла, і від вбудованого електричного ТЕНу. Навісні котли розрізняються за способом димовідведення, який може бути природним та примусовим. У котлів з природним димовідведенням продукти згоряння надходять у вертикальний димар і видаляються під дією природної тяги.

При цьому до пальника має надходити повітря в кількості, яка потрібна для підтримки горіння. Для цього в приміщенні має бути повітрозабірний отвір або вентиляція припливу. Такі пальники називаються пальниками із відкритою камерою згоряння. Інший тип пальників - із закритою камерою згоряння не вимагають вертикального димоходу та припливної вентиляції. Видалення продуктів згоряння здійснюється через горизонтальний коаксіальний димохід, що виходить надвір через стіну. Повітря до пальника надходить цією ж трубою, але ізольоване від димаря. Спеціальний вентилятор забезпечує примусову витяжку димових газів та подачу повітря до пальника. Такий тип димоходів називають ще труба в трубі. Якщо врахувати, що вартість вертикальних димарів від 60 у.о. за метр, без урахування вартості монтажних і будівельних робіт, то при виборі такого способу димовидалення економія коштів може бути відчутною. Сучасні навісні котли мають всі необхідні системи безпеки: захист від перегріву, від порушення режиму димовидалення, від надходження газу без займання, від відключення електроживлення. Багато моделей мають захист від замерзання у разі відключення газу. Іонізаційний контроль горіння, що застосовується в ряді моделей, забезпечує миттєве блокування подачі газу. Усі моделі навісних котлів, за невеликим винятком, мають повне «обв'язування», тобто набір додаткового обладнання, що перетворює цей котел на «міні-котельню». Вони комплектуються «групою безпеки», циркуляційним насосом (іноді двома), розширювальним мембранним баком, контрольно-вимірювальними приладами тощо. Монтаж такої «котельні» зводиться до підключення газового введення (для електричних котлів – силового електрокабелю), трубопроводів опалення та водопостачання, електроживлення. Більшість навісних котлів мають функцію самозапуску у разі відключення електроенергії. Простота монтажу ще одне джерело економії для тих, хто зупинить свій вибір на навісних котлах.

  єдиний номер для дзвінків:
Всі права захищені. Копіювання матеріалів заборонено (044) 229-99-16

Tеплосіті Україна © 2008 - 2021

 

дзвінки тарифікуються згідно умов вашого оператора